Головна » Статті » Статті авторів

СТАВКИ ПО ХОДУ МАТЧУ: ДИВИМОСЯ ФУТБОЛ І НАЖИВАЄМСЯ
Аналітики букмекерських контор вдосконалюють свою роботу з кожним роком, і знайти в доматчевой лінії вигідний коефіцієнт стає все складніше і складніше. На щастя, все більше можливостей для ставок надається по ходу матчів, особливо у азіатських букмекерів, таких як 188Bet, які прагнуть дати в лайв практично все, що грається в поточний момент, і навіть трохи понад те.
(При регістрації на LeonBets укажіть бонус-код ua2013 і ви получете бонус - 100$).
Їх мета зрозуміла: подібні букмекери живуть за рахунок обороту, і чим більше подій дати в лінію, залучаючи гроші ставлять, тим вище будуть обороти контор і в кінцевому підсумку - їх прибуток. Зворотний бік цього процесу - такі букмекерські контори неминуче підставляються "під удар" професійних гравців, бо неможливо правильно виставляти коефіцієнти абсолютно на все, включаючи матчі юніорських клубних команд до 17 років і "збірних водокачок". Але на порядки складніше адекватно видавати коефіцієнти на всі події ще й по ходу матчів! Останніми ми і займемося.

Для початку - трохи технічної частини. Лінії, які букмекери дають в лайв, безпосередньо залежать від наступних речей: доматчевой лінії, часу матчу, поточного рахунку та наявності вилучень у команд. Зрозуміло, як впливають ці складові на фори, тотали і коефіцієнти по ходу матчів, і так само має бути зрозуміло, що лінія, видана виходячи тільки з цих передумов, може абсолютно не відображати того, що насправді відбувається на полі.

Самі котіровщікі букмекерських контор при всьому бажанні не можуть особисто встежити за ходом всіх ігор, навіть якщо матчі показуються по ТБ. Тому найбільш просунуті букмекери намагаються мати на кожному матчі, який вони дають для ставок в лайв, свого кореспондента, щоб той періодично по телефону повідомляв найбільш важливу інформацію про хід гри, на кшталт "команда господарів має велику перевагу" або "в матчі багато гольових моментів" .

Однак нерідко цього все одно недостатньо для того, щоб лінія в лайв була адекватна реальності. По-перше, така інформація впливає, як правило, тільки на поточні коефіцієнти, а от самі фори і тотали все одно змінюються "механічно", відштовхуючись від їх доматчевих величин. І, наприклад, якщо до початку матчу букмекери давали тотал "більше 2", а в першому таймі команди раптом вирішили зіграти у відкритий футбол і не реалізували по десять голевих моментів, то в перерві розмір тотала буде виставлений "на автоматі" в половину його доматчевой величини, тобто "Більше 1". Хіба що коефіцієнт може бути дещо нижчою, ніж зазвичай. І то якщо про такий розвиток подій у першому таймі котіровщікам повідомить кореспондент.

І по-друге, на трибуні з телефоном сидять аж ніяк не футбольні експерти, так як платять за це небагато. Зазвичай це прості обивателі, студенти або пенсіонери, які від нічого робити люблять ходити на футбол і не проти трохи підзаробити, постачаючи інформацією букмекерів. І, таким чином, інформація, яку вони дають, часто буває досить поверхневої і може йти зовсім не на користь букмекерам. А ось нам - зовсім навпаки.

Зрозуміло, що ми самі не можемо бути присутніми на всіх подібних матчах або тим більше мати своїх, більш кваліфікованих експертів, але в наш час знайти в Інтернеті телетрансляції багатьох ігор, на які дають ставити в лайв, не становить великої праці.

Необов'язково навіть дивитися весь футбол від початку до кінця. По ходу матчу зазвичай є три ключові моменти, які можуть дозволити на ньому непогано заробити, якщо ви розбираєтеся в цьому виді спорту.

Перший такий момент - це 30-я хвилина першого тайму. Досить включити трансляцію хвилині на 15-й, і зазвичай до зазначеного моменту вже можна вловити певні тенденції, якщо вони намітилися в грі. Наприклад, одна з команд має помітну перевагу (і тут важливо, щоб це було не територіальну перевагу, або перевага по володінню м'ячем, а в першу чергу перевага по створюваним небезпечним моментам), а в лайв-ставках на підсумок першого тайму на неї дають фору (0) (тут і далі, коли мова йде про форі по ходу матчу, мається на увазі фора від поточної різниці в рахунку, як це прийнято у азіатських букмекерів, наприклад, при рахунку 2:1 фора (0) на першу команду означає " звичайну "азіатську фору (-1), тобто, якщо різниця в рахунку не зміниться, ми отримаємо повернення за такою ставкою, якщо" наші "збільшать різницю в рахунку - виграш, якщо ж суперник зрівняє рахунок або виграє, то програш) з привабливим коефіцієнтом (1.80 і вище), або і зовсім плюсову фору. Ну, наприклад, тому що ця команда до матчу котирувалася як аутсайдер. Не треба бути особливим експертом у футболі, щоб виявляти такі випадки і прибутково їх використовувати.

Другий момент - це перші 15 хвилин другого тайму, укупі з враженнями від першої половини матчу. Важливо побачити: не помінялися чи тенденції, які намітилися до перерви? Такими тенденціями можуть бути той же помітну перевагу однієї з команд по гольовим моментам (тоді ми ставимо на неї, якщо її дають з форою від нульової до плюсової), загальне велика кількість атакуючої гри і гольових моментів (тоді ми придивляємося до тоталі "більше", краще в той момент, коли величина тотала стане рівно на одиницю більше поточної суми голів; зазвичай це відбувається до 65-й хвилині, якщо величина тотала до матчу була рівна "стандартним" для футболу 2.5).

Третій момент починається приблизно з 70-ї хвилини матчу. Це один з найприбутковіших моментів, так як саме в цей період букмекери через механічного характеру виставлення фор і коефіцієнтів допускають найбільші системні помилки в лінії! Найбільш часто зустрічається таке: одна з команд веде в рахунку і грає від оборони. Команда, що володіє м'ячем, територіальною перевагою (і всю цю інформації букмекер отримує від кореспондента на стадіоні), проте майже не загрожує воротам суперника (важлива деталь, яку кореспондент часто упускає!). А виграє команда проводить небезпечні контратаки, які часто завершуються небезпечними моментами. При цьому вона йде в лінії з форою (0), та ще й з пристойним коефіцієнтом, який іноді доходить до 3!

За прикладом навіть не треба далеко ходити: за тиждень до написання цієї статті автор дивився другий тайм матчу другої німецької Бундесліги Аахен - Ауе. До 70-й хвилині рахунок був 1:2, картина на полі в точності відповідала описаній в попередньому абзаці, а на Ауе (0) давали аж 2.88! Звичайно ж, я не міг відмовитися від такого подарунка. Підсумковий рахунок матчу - 1:5. І таке відбувається регулярно.

Четвертий момент - автоматичне збільшення коефіцієнта на команду, що отримала червону картку. Однак, футбол - це не хокей, і чисельну меншість однієї з команд далеко не завжди впливає на хід матчу однозначним чином. Команди, що втратили через видалення одного футболіста, нерідко не просто утримують поточний рахунок, а й домагаються позитивного результату. У матчі Палермо - Чезена, знову ж, не так давно, Чезена на останніх хвилинах відігралася з рахунку 0:2, маючи на два гравці менше! Можна здогадатися, які коефіцієнти були в лайв вже на те, що Чезена просто утримає рахунок 0:2, не кажучи вже про щось більше! Зауважу, що при цьому, природно і у Палермо виникали небезпечні моменти на контратаках, тобто в кінцівці матчу, крім фор на Чезену, помітну перевагу над лінією було і в ставці на тотал "більше".

Такі "екстремальні" випадки все ж, звичайно, рідкісні, але зате цілком звичайні ситуації, коли на команди (поки що грають в повних складах) в лайв даються нульові фори з рівними коефіцієнтами. З'являється червона картка, і коефіцієнт на команду, що отримала її, автоматично виростає, скажімо, з 1.95 до 2.45. Але ми бачимо, що хід гри від видалення абсолютно не міняється: команди як створювали порівну гольових моментів, так і продовжують це робити, і очевидно, що за такої рівної гри потрібно ставити як раз на команду, на яку дають фору (0) за 2.45 . Це просто дуже прибутково на дистанції.

Найбільш вигідно використовувати такі ситуації за умови, яке я називаю "принцип нереалізованого потенціалу". У двох словах це означає, що якщо ми ставимо на фору команди, яка має явний перевагу по гольовим моментам, то краще, щоб ця команда на момент ставки ще не вела в рахунку (крім зовсім уже очевидно прибуткових випадків, як у вищенаведеному прикладі з Ауе) . А якщо ставимо на тотал "більше" при великій кількості гольових моментів, то краще, щоб до цього часу в матчі було забито якомога менше голів (в ідеалі - жодного). Тобто потрібно прагнути ловити подія, яка явно "назріває", але ще не реалізувалося.

Ну і, звичайно, коефіцієнти. Все вищесказане відноситься до більш-менш крупним коефіцієнтам, близько 2.00, чим вище - тим привабливіше і прибутковіше на дистанції. У загальному випадку, ми оцінюємо ймовірність, і якщо відповідний коефіцієнт значно завищений відносно нашої оцінки, - ми ставимо цю ставку. Простий приклад: якщо одна з команд має помітну перевагу по гольовим моментам, а на неї дають фору (0), то коефіцієнти від 1.90 вже однозначно вигідні для ставки. Чим яскравіше виражена ця перевага, тим нижчий коефіцієнт нам підходить. Але до певної межі. Для мене ця межа дорівнює 1.70: більш низькі коефіцієнти я вже не граю.

На закінчення хочу зауважити, що описані вище моменти - це аж ніяк не "понеділок SLM". Подібні ставки неминуче будуть іноді програвати, просто тому, що футбол не завжди підкоряється логіці, і команда, що мала за матч 15 гольових моментів, може колись і програти команді, яка створила лише одну нагоду для взяття воріт, але реалізувала її. Але, тим не менш, це плюсові по математичному очікуванню ставки, і в довгостроковій перспективі вони неминуче дадуть прибуток. Тому, поставивши таку ставку, не потрібно оглядати матч і "хворіти" за те, щоб вона пройшла. Краще включите одну з паралельних трансляцій і спробуйте знайти що-небудь і там.
Категорія: Статті авторів | Додав: Admin (01.03.2013)
Переглядів: 1081 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: