Ліга Чемпіонів УЄФА - це найпрестижніший європейський футбольний турнір, який щорічно проводитися під егідою УЄФА.

Кубок європейських чемпіонів був заснований в 1955 році. Ідея заснування подібного турніру належала французькому спортивному журналісту - Габріелю Ано. Перший розіграш Кубка в 1955/1956 році - був турніром на вибування. Кожен раунд складався з двох матчів, один вдома, другий в гостях.

До 1992 року, регламент Ліги Чемпіонів, свідчив, що в турнірі можуть учувствовать тільки чемпіони країн і останній володар Кубка європейських чемпіонів. За 5 років, було впроваджено декілька змін, результатом яких, стало те, що з 1997 року в турнірі почали брати участь футбольні клуби, що зайняли другі місця в національних чемпіонатах.

Ліга Чемпіонів складається з декількох етапів, 4 кваліфікаційних раунди, груповий етап, плей-офф, 1/16 фіналу, 1/8 фіналу і так далі.

В 1/8 фіналу проходить 8 матчів, за часом розділені на два тижні. 4 перших матчу проходять в передостанній тиждень лютого, 4 інших в останній тиждень. Матчі у проводять через 3 тижні. Фінал Ліги Чемпіонів повинен відбутися в суботу.

Призовий фонд УЄФА не залишає байдужим нікого. 3 мільйони євро отримує команда, яка вийшла в Лігу Чемпіонів, додатково виплачується 2.4 мільйона євро за участь у груповому етапі + за кожну перемогу в груповому етапі клуб отримує ще по 600 тис. євро. Але і це ще не все, кожен чвертьфіналіст турніру додає 2.5 мільйона євро. Ще 3 мільйони ще дістаються полуфінаслітам, 4 мільйони євро отримує фіналіст і нарешті, 7 мільйонів євро забирає переможець Ліги Чемпіонів УЄФА.