Англійська Прем'єр-ліга (АПЛ) сьогодні по праву є найпопулярнішим у світі національним першістю. АПЛ - вищий дивізіон англійський футбольних ліг.


В Англійській Прем'єр-лізі бере участь 20 команд. Турнір проходить за системою осінь / весна і кожен клуб проводить по 38 поєдинків. Офіційним спонсором чемпіонату є компанія Barclays Bank, тому офіційна назва першості в оригіналі - Barclays Premier League.

У 1992 році клуби Першого дивізіону вирішили вийти з Футбольної ліги, яка була заснована ще в 1888 році, з метою отримання більшої фінансової вигоди. У тому ж році 22 лютого було ухвалено рішення про створення нового футбольного чемпіонату з назвою «Прем'єр-ліга Футбольної асоціації» (англ. FA Premier League). З того моменту Англійська Прем'єр-ліга стала найбільш популярним чемпіонатом у світі. Крім цього, вона також є і найуспішнішою лігою в плані отримання прибутку.

За всю історію Англійської Прем'єр-ліги в ній виступало 44 різних команди, однак лише п'ятьом клубам пощастило стати чемпіоном. 12 разів титулом чемпіона Англії володів Манчестер Юнайтед. За три золота на рахунку лондонських Арсеналу і Челсі. Один раз пощастило виграти турнір Блекберн Роверс. А в сезоні 2011/2012 вперше у своїй історії чемпіоном став Манчестер Сіті.