Головна » Статті » Статті авторів

СТАВКИ НА ФУТБОЛ: ЯК ДОСЯГТИ УСПІХУ
ПЕРЕДМОВА

Незважаючи на те, що в наведених тут рекомендаціях згадуються ставки тільки на футбол, багато загальні моменти справедливі і для ставок в цілому, незалежно від виду спорту. Тому, навіть якщо ви спеціалізуєтесь не на футболі, ви все одно зможете знайти в цьому тексті щось корисне для себе. Можливо і зацікавитесь ставками на цей вид спорту. Ну а для тих, хто вже захоплюється ставками на футбол, даний матеріал повинен бути особливо корисний. Я спробував зібрати й узагальнити тут основні фактори, яким має бути приділено увагу при відборі ставок на цей вид спорту, а також основні помилки, які відбуваються при аналізі цих факторів. Все сказане нижче - не розлогі міркування теоретика, а результат багаторічного досвіду практикуючого гравця, який досяг за цей час певних успіхів. Тому, навіть якщо вам здасться, що тут написано занадто багато, щоб витрачати на це свій час, - постарайтеся все ж дочитати до кінця, якщо ви звичайно дійсно хочете добитися успіху в ставках.

Примітка:
під гравцями в тексті маються на увазі ті, хто грає на ставках, а не футболісти (які, щоб уникнути плутанини називаються тільки так).

(При регістрації на LeonBets укажіть бонус-код ua2013 і ви получете бонус - 100$).
1. РІВЕНЬ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Футбол - безумовно, спорт номер один у світі. У світі ставок вже точно (ну хіба що за винятком Північної Америки, але у них все не як у людей). Досить подивитися на розписи, що даються конторами на різні види спорту, і футбол тут опиниться поза конкуренцією. Букмекери зі шкіри геть лізуть, щоб дати на найпопулярніші матчі якомога більше варіантів ставок, на все що завгодно, - аж до "чи буде видалений тренер з лавки запасних", або "буде матч перерваний через заворушення на трибунах". І ці старання контор - не їх особиста примха: попит народжує пропозицію, в тому числі і тут.

І, мабуть, ні в якому іншому виді спорту серед обивателів не знайдеться стільки "фахівців", готових давати поради спортсменам і тренерам, мало не думають, що краще них самих, ніхто, включаючи цих самих спортсменів і тренерів, не розбирається в цій грі . Не дивно, що багато хто з таких людей, навіть не будучи великими шанувальниками азарту (хоча багато можна відшукати неазартних любителів спорту?!), Але зачувши про ставки, впевнено вирішують взяти в них участь, думаючи про себе: "Ну вже я-то досконально знаю всю цю футбольну кухню, чому б і не зрубати на цьому грошей? "

Знайомо, чи не так? Особливо, якщо ви - фанат якогось клубу, відвідуєте його матчі на стадіоні, або, принаймні, не пропускаєте жодної трансляції по ТБ (якщо це команда-гранд), знаєте все про футболістах і адміністративно-тренерському складі, аж до того, що їв сьогодні на сніданок провідний нападник, або з ким переспав позавчора воротар (з ким - очевидно, мається на увазі дівчина, а не хтось з одноклубників, хоча .... втім, про орієнтацію воротаря ви теж повинні бути інформовані - це ж ваша улюблена команда!); чий День народження відзначали всією командою після чергового матчу в самому крутому нічному клубі міста ніч безперервно ... і т.д., і т.п. Словом, в житті улюбленого клубу для вас немає ніяких таємниць і секретів, і ви вирішуєте, що це допоможе вам збагатитися в букмекерській конторі.

І це - одна з головних помилок. Найголовніша, мабуть, - це ставити, взагалі маючи туманне уявлення про те, на що ставиш, але це будь-якій розсудливій людині має бути зрозуміло і так. А ось те, що навіть прекрасно розбиратися у футболі як у грі і мати всю можливу інформацію про якомусь клубі з точки зору його фаната, недостатньо для того, щоб мати успіх у ставках на цей вид спорту (і на цю команду) - очевидно небагатьом, якщо взагалі хтось про це замислюється, особливо спочатку. Але тим не менш, це так! Самі вичерпні знання з теорії гри, достатні, наприклад, щоб самостійно написати дослідження на тему "Гра в обороні з ліберо і в лінію: порівняльний аналіз", при грі на ставках навряд чи принесуть якусь користь. Якби все було так просто, то самими процвітаючими гравцями були б люди футболу з достатнім досвідом - тренери, викладачі футбольних спеціальностей фізкультурних вузів, відомі футбольні репортери (хоча кваліфікація більшості з них набагато нижче, ніж це видається, все ж, і серед них трапляються справжні експерти, особливо якщо вони колишні футболісти або тренери).

Але ми бачимо, що цього не відбувається. Навіть якщо ви цього не помічаєте - відкрийте будь-яку спортивну газету і знайдіть там рубрику "Прогнози фахівця". Принаймні, на російську Прем'єр-лігу така рубрика виходить в багатьох наших виданнях. Як правило, на кожен тур прогнози там дає новий чоловік, і, чим солідніше видання, тим більші "зірки" футболу в цьому беруть участь. Спробуйте вести статистику цих прогнозів, не просто скільки вгадано, а скільки ні (як правило, прогнози там даються на рахунок матчів, але нас цікавлять результати - хто виграє або зіграє внічию), а саме з точки зору ставок - тобто берете коефіцієнти у вашій улюбленої букмекерській конторі, застосовуєте їх до прогнозів фахівців, даючи на кожну ставку по 1 умовної одиниці (можна по 100, для зручності підрахунку і виключення в ньому дрібних часток), і підводите баланс. При достатній кількості таких ставок намалюється більш-менш достовірна картина, яка гарантовано вас здивує! І здивує неприємно.

Те ж відноситься і до фанатів різних команд, особливо іменитих клубів або збірних. У фаната якого-небудь клубу нижчої ліги, що проживає там же, де базується улюблений клуб, ще може бути якась перевага в плані обізнаності в порівнянні з іншими гравцями (чому - ми дізнаємося пізніше). Правда, тут ще додається такий негативний для ставок фактор, як патріотизм, або емоції вболівальника. Зайве боготвореніе своїх кумирів, або навпаки, ненависть до них у моменти невдач, заважає об'єктивно оцінювати шанси свого улюбленого клубу. Рідко хто може "відключитися" від фанатських думок і поглянути неупереджено. Особливо, якщо в якомусь матчі твоїм кумирам необхідна тільки перемога: переконувати себе в тому, що "ми їх обов'язково порвемо!" добре для фаната, обов'язково для футболіста (психологічний настрій в спорті відіграє важливу роль), але абсолютно неприйнятно для гравця на ставках. Якби всі команди, яким потрібна перемога, неодмінно її добували, навіть у матчах з невмотивованими суперниками, футболу як такого не було б, особливо в заключних турах чемпіонатів. Навіть в чемпіонаті Італії, де в кінці сезону зазвичай ті, кому вже нічого не треба, покірно віддають очки тим, кому треба, виключення не настільки вже й рідкісні.

Отже, підводячи підсумок вищесказаному: навіть якщо ви досконально розбираєтеся в самій грі у футбол, по крупицях збираєте інформацію про своє улюбленому клубі, регулярно дивіться матчі вживу - успіх на ставках вам ще далеко не гарантований. Більш того, у вас набагато більше шансів, ніж у середньостатистичного відвідувача букмекерської контори з його середньостатистичними знаннями. І це необхідно зрозуміти, перш ніж кидатися в будку з лінією напереваги.

Чому так відбувається? По-перше, букмекери - це професіонали. Вони також збирають всю доступну інформацію, стежать за останніми новинами, і враховують всі ці фактори при виставленні коефіцієнтів. Візьміть як постулат: "Те, що я знаю, люди по той бік віконця вже заклали в лінію", і ви усвідомлюєте, що, яким би видатним експертом ви не були, всі ваші знання не мають ніякої переваги перед коефіцієнтом в лінії. Більше того, через маржі ви спочатку навіть не перебуваєте в рівному становищі з букмекером! Насправді, не всяка інформація врахована букмекером в лінії, і далі ми це побачимо, але для початку корисно буде вважати саме так. Недооцінка своїх сил, знань і умінь тут буде більше доречна, ніж переоцінка.

По-друге - велика частина того, що ви "знаєте" або в чому "впевнені", насправді впроваджена в ваш мозок таким потужним чинником, як громадська думка. Людям властиво стадне почуття і схиляння перед думкою більшості. Далеко не всі здатні протиставити цьому свою думку і не засумніватися в останньому. Суспільні стереотипи, часто дуже мало спільного мають з дійсністю, заполоняють наше життя, служать для неї керівництвом, і в ставках це діє як ніде виразно. Популярний аргумент "Реал виграє, бо це ж Реал!" - Сама яскрава тому ілюстрація. При цьому те, що навіть Реал час від часу програє, знають усі, але цей факт не зменшує їхньої впевненості в даному конкретному випадку. В інших статтях на цьому сайті показано, що громадська думка гравців для букмекера при виставленні їм коефіцієнтів навіть більш важливо, ніж реальний стан речей. Тому і воно вже закладено в лінію.

Тому що ми отримаємо при довгостроковій грі, якщо при виборі ставок будемо орієнтуватися на загальнодоступні знання і думки? У самому поширеному випадку "потрапимо" на маржу. У гіршому - отримаємо ще більш відчутний збиток, так як ще одна властивість - елементарна людська жадність - змушує нас збирати "наші" (насправді - в основному громадські) думки в експреси, а потім в черговий раз засмучуватися, що не зіграло всього одне подія ... Найчастіше - то, в якому був найбільше впевнений.

2. СТАТИСТИКА

Наступну помилку ті, хто ставить на футбол, здійснюють, коли приділяють надмірну увагу статистикою. Історія особистих зустрічей аж до 1889 року, статистика матчів вдома та на виїзді, історія ігор кожній з команд у всі роки в день поточного матчу ... У цих даних можна навіть знайти якісь статистичні закономірності (втім, поки в футбол не грають 500 років, статистична значимість цих закономірностей невисока), і, цілком можливо, що і даний матч закінчиться в повній відповідності з знайденою закономірністю, тільки от що це значить?

Навряд чи хто навіть з любителів ставок за статистикою вважає, що футболісти виходять на поле і грають, озираючись на ці цифри. "Зручний" або "незручний" суперник - поняття не зі світу ставок, але саме з такої статистики - може бути, якось і впливають на учасників матчу, але скоріше до і після матчу, коли вони дають інтерв'ю. Навряд чи на полі футболісти думають про те, що команда, за яку вони в даний момент виступають, не вигравала у свого сьогоднішнього опонента з 1972 року, і вже тим більше навряд чи це накладає на них додатковий психологічний вантаж. Більш ймовірно, що їх буде обтяжувати затяглася поточна безвиграшна або безгольова серія. Але все одно результат кожного конкретного матчу - випадкова величина, яка не залежить від статистики попередніх зустрічей. Якби всі ті матчі були зіграні одними і тими ж складами, в ідентичних умовах, тоді з їх результатів ще можна було б вивести щось корисне. А так - будь-які серії рано чи пізно перериваються, а будь-які закономірності, знайдені в статистичних даних, можуть перестати працювати в будь-який момент і назавжди. І, нарешті, якщо б в ставках на футбол чільну роль грала б статистика, то кращими гравцями були б енциклопедисти, корпеющіе над довідниками, і знаючі напам'ять всі деталі, аж до того, на якій хвилині був забитий переможний м'яч у який нічого не вирішував матчі аутсайдерів 5-й ліги чемпіонату Гондурасу 1965 року.

Але це не означає, що статистика зовсім марна. По-перше, дуже часто, коли немає ніякої іншої інформації, букмекери виставляють свої коефіцієнти, виходячи зі статистики, а значить, володіючи якимись важливими звістками, недоступними більшості, ми можемо побачити свою перевагу. А взагалі, в будь-якому випадку статистика робить вплив на виставлення коефіцієнтів. Ось ще чому не можна брати її за основу при відборі ставок - вона вже теж врахована в коефіцієнтах. По-друге, статистика останніх матчів команди може багато про неї розповісти. Правда, не знаючи причин таких результатів, надмірно покладатися на неї все одно не можна - може бути, спад у команди був зовсім не спадом, просто гравці "зливали" тренера, і як тільки його зняли, вони знову заграли в повну силу. Щось цікаве про стилі команди може розповісти і статистика домашніх і гостьових зустрічей цього сезону: наприклад, якщо команда на виїзді грає краще, ніж на своєму стадіоні, особливо якщо у неї маленька домашня результативність, очевидно, що у цієї команди проблеми при грі " першим номером ", а улюблена і награна тактика - від оборони на контратаках. Втім, і в цьому випадку краще отримати підтвердження цим припущенням: можливо, просто так співпало, що вдома вона грала виключно з лідерами, а на виїзді - з аутсайдерами. Ще при використанні такої статистики треба стежити за складом команди: якщо вона поміняла половину гравців і тренера в період дозаявок, результати попередніх турів стають для нас марним набором цифр. Благо, в Інтернеті зараз можна знайти практично все, навіть сайти аматорських клубів.

3. КОЕФІЦІЄНТИ

Один з небагатьох факторів, якому навпаки не надають належного значення - це розмір коефіцієнтів. Взагалі, гравців можна розділити на три табори. Перший - це ті, хто вибирає найбільш ймовірні з їхньої точки зору результати, незважаючи на коефіцієнти. Другий - це ті, хто орієнтується передусім на коефіцієнт, і якщо він досить вигідний, то ставка буде зроблена, навіть якщо вони самі не дуже вірять в успіх. Нарешті, третій табір - це ті, чиї ставки не піддаються логічному поясненню, але про них ми говорити не будемо.

Який з двох перших підходів краще - суперечка швидше метафізичний: якщо постійно ставити на коефіцієнти, які виражають перевагу над лінією, то прибуток при довгостроковій грі нам гарантированна чисто математично (якщо звичайно це саме перевага над лінією визначається вірно), шанувальники ж першого підходу наполягають на свої інтуїцію та знання, які допомагають їм вибирати з лінії переможні ставки. Однак головний недолік останніх якраз і полягає в тому, що вони часто не звертають уваги на коефіцієнти, навіть не в сенсі зіставлення з передбачуваної ймовірністю події, а в плані оптимізації їх по конторам, тобто пошуку самого високого коефіцієнта на обраний результат серед всіх доступних контор. Тобто самі себе позбавляють прибутку - може бути, додатковою, а може бути і взагалі, як факту! В одного з новоявлених Каппер я навіть прочитав в описі: "Якщо я бачу хорошу ставку, то я її даю відразу, а не вишукую 0 цілих хрін десятих прибутку". Відразу видно, що людина сама грає на копійки, якщо взагалі грає. Тому що навіть зайва одна десята в коефіцієнті дає прибавку у виграші 10% - при ставках на 5 рублів різниця, може бути, і незначна, але при вкладі в сотні доларів - досить відчутна. А при довгостроковій грі, де боротьба йде за кожну десяту частку не коефіцієнта - відсотка з обороту, така різниця може перевести загальний мінус в плюс, якщо "вишукувати 0 цілих хрін десятих", і відповідно навпаки - перетворити потенційний прибуток в реальний збиток, якщо цим не потурбуватися.

Висновок тут буде такий: неважливо, за якими принципами ви граєте, але якщо ви не шукаєте максимальний коефіцієнт на свою ставку - ви крадете у себе прибуток.

Для тих же, для кого коефіцієнти грають важливу роль, просто знайти максимальний коефіцієнт на свою ставку недостатньо. Потрібно ще, щоб ймовірність, відповідна цьому коефіцієнту, була нижче оцінки передбачуваної ймовірності події. Цей принцип називається Value Betting. Але й тут не все так просто. Якщо ви помітили сильна розбіжність коефіцієнта з цією ймовірністю, не поспішайте кидатися ставити, подумайте: а чи всі фактори ви врахували при визначенні оцінки? І навпаки, не переоцінив букмекер деякі фактори, можливо, навмисно, щоб привернути гравців, переоцінювати ті ж самі фактори, ставити на те, що йому потрібно? Особливо помітно на коефіцієнти впливає такий чинник, як мотивація. Часто в заключних турах чемпіонатів на команду, що займає останнє місце проти лідера бувають абсолютно смішні коефіцієнти, тільки тому, що лідер вже забезпечив собі перше місце, а аутсайдеру, що бореться за виживання, гостро потрібні очки. І тут слід ретельно зважити всі "за" і "проти": так чи розслаблені вже футболісти лідера, щоб без боротьби віддати матч супернику, і чи достатньо сильний аутсайдер, щоб обіграти лідера, нехай навіть футболісти останнього весь матч будуть ходити пішки? Як вже було сказано вище, навіть одностороння мотивація ще не є гарантією чого б то не було. Якщо ж логічного пояснення такому перекосу немає, це має насторожити ще більше. Букмекер може знати про якісь закулісних моментах, а може і просто провокувати гравців без всяких на те причин - це буде пояснено в наступному розділі.

4. РУХУ ЛІНІЇ

Наступний же фактор, значимість якого часто перебільшують, - руху (зростання і падіння) коефіцієнтів в лініях провідних букмекерських контор. Так як мода стежити за ними з'явилася порівняно недавно, більшість гравців з цим ще незнайоме, тому дана тема, можливо, буде цікава тільки "просунутим". Але не виключено, що завтра хтось з вас від своїх друзів дізнається про чергову "системі" гри, заснованої на цьому, тому зайвої дана інформація ні для кого не буде.

Що таке руху лінії? Коли букмекер приймає на матч досить великі суми, пропорції яких явно розходяться з пропорціями коефіцієнтів, він намагається врівноважити фінансові потоки, занижуючи одні коефіцієнти (щодо вихідних) і завищуючи протилежні. Тим самим він робить "перевантажений" результат для гравців непривабливим, і стимулює їх ставити на протилежний. Крім того, букмекер може рухати лінію, та з інших причин, наприклад, якщо дізнається якусь важливу інформацію, припустимо, про те, що одна з команд вирішила виставити другий склад. Лінія може коригуватися букмекером необмежену кількість разів. Багато букмекери орієнтуються на рух ліній провідних контор (William Hill, Ladbrokes, Centrebet), і намагаються рухати свою лінію у відповідності з загальними тенденціями, навіть якщо у них самих ніяких причин для цього немає. Окремі гравці шукають в цих рухах якийсь прихований сенс, який іноді насправді може в них бути присутнім.

Але й тут, як і у всіх вищезгаданих факторах, немає універсального критерію або стратегії, що гарантують нам безпрограшну ставку. Наприклад, якщо коефіцієнт на перемогу Реала скрізь поповз вниз, то це природно - на Реал ставлять завжди, і якщо букмекер спочатку виставить на нього коефіцієнт 1.10, він недоотримає відчутну суму, а прибуток правильного букмекера залежить від величини проставлених у нього грошей. Тому краще він дасть на Реал 1.30, а далі буде дивитися за пропорціями проставляють сум. У програші букмекер все одно не виявиться, оскільки реальний коефіцієнт, відповідний істинної ймовірності перемоги Реала, тут повинен бути не нижче 1.60, але для того, щоб прибуток якомога менше залежала від кінцевого результату, фінансові потоки потрібно якось балансувати.

Якщо коефіцієнт на Реал не зменшується, незважаючи на те, що на нього точно вантажать, тут теж може не бути нічого дивного: можливо, букмекер точно вгадав пропорції розподілу грошових сум, і якісь коригування йому проводити ні до чого. Більш того, навіть в зростанні коефіцієнта на перемогу Реала іноді не варто шукати ніякого підступу - може бути, маси дізналися про те, що він буде грати без провідних гравців перед якимось важливим матчем Ліги чемпіонів, і дехто вирішив спробувати щастя в грі проти фаворита. Тобто важливо знати не тільки куди рухається лінія, але і чим викликане це рух, і в яких пропорціях йдуть ставки на результати цього матчу. На жаль, точної інформації про останньому критерії володіє тільки сам букмекер.

Часто буває так, що лінія різко змінюється без всяких видимих ​​причин. Тобто, був на перемогу якогось Хеверфордвеста в Уельсі коефіцієнт 2.00, і раптом в день матчу обвалився до 1.50. Що це може означати, враховуючи, що Хеверфордвест це не Реал, і багато народу на нього за визначенням ставити не може, якщо взагалі такі знайдуться? По-перше, відсутність видимої причини ще не означає її відсутність в принципі. І, можливо, десь в глибинах Інтернету на форумі уболівальників Хеверфордвеста відповідь на це питання є. По-друге, для того, щоб зрушити лінію на третьорядні чемпіонати, на які майже ніхто не ставить, багато зусиль не треба - достатньо кілька поспіль максимальних ставок на один і той же результат. Так як на протилежний ставити нікому взагалі, букмекер може різко посунути лінію, можливо, навіть підставляючись під вилку, щоб привернути на нього хоч якісь гроші. Чому виник такий загруз на нікому не потрібний матч - це вже окреме питання, на який також незайве буде пошукати відповідь в Інтернеті.

Нарешті, по-третє, таким рухам лінії насправді може не бути жодних логічних пояснень. Просто це гра букмекера, який часто називають "розлученням". Правда, на зовсім нікому не цікавих чемпіонатах такого не буває, для букмекера важливо привернути увагу гравців до цих рухів, тому часто для цього використовуються або другосортні єврокубкові турніри, наприклад, Кубок Інтертото або кваліфікаційні раунди Ліги чемпіонів, або другосортні чемпіонати, на яких об'єм ставок не такий великий, але тим не менш постійний інтерес у гравців до них є, приміром, друга бундесліга. Навіщо це робиться? Для залучення додаткових коштів гравців, і як наслідок - підвищення прибутку, яка у нормальних букмекерів є відсоток (у розмірі маржі) від цих коштів. Для багатьох гравців різке падіння коефіцієнта у другорядному матчі означає: "Букмекер щось дізнався, і знизив коефіцієнт, щоб менше програти". Логіка помилкова, але букмекер про неї знає, і нею користується. Таким чином, якщо взяти коефіцієнт 2.00 в потенційно зухвалій інтерес у гравців чемпіонаті, але в не яскравому активного інтересу у матчі, і обвалити його до 1.40, то тим самим можна привернути увагу гравців і до цього матчу, більш того - до ставок саме на 1.40 . Можливо навіть вийде так, що пропорції ставок будуть приблизно відповідати нових коефіцієнтів - а це саме те, що і потрібно букмекерові!

Буває й таке, що різкі рухи лінії насправді обумовлені тим, що цей матч - договірною. Особливо якщо його масово знімають з лінії (якщо всі дружно і різко "падають", але матч ніхто не знімає, тут вже точно попахує розводом). Але достовірно про те, договірної цей матч чи ні, можуть знати тільки одиниці - безпосередні учасники (керівництво клубу, тренери чи футболісти). Тому краще не чіпати такі матчі взагалі. Якщо тільки ви самі не є однією з цих сторін.

Резюме тут буде таким же, як і у випадку із статистикою - аналіз руху ліній справа аж ніяк не марна, а у багатьох випадках - дуже навіть корисне, але не варто робити висновки на підставі одних тільки цифр, не володіючи додатковою інформацією. Особливо ретельно її потрібно підбирати при наявності різких падінь коефіцієнтів.

5. ІНФОРМАЦІЯ

На мою думку, найважливіший фактор, поряд з коефіцієнтами. Останні новини зі стану команд можуть перевернути взагалі всі початкові уявлення про даному матчі. І навпаки, відсутність виразної інформації може змусити відмовитися від ставки. У поняття "інформація" входить все: передбачувані склади, мотивація, погодні умови, стан ключових гравців, фінансове становище клубу ... Зрозуміло, що повний набір всіх цих даних як правило знайти навряд чи можливо. Та й не потрібно: чим більше різноманітної інформації мається про матч, тим важче відшукати в ній дійсно важливі моменти, які можуть вплинути на прийняття рішення про ставку. І тим більше "шуму" - даремної з практичної точки зору, але відволікаючої інформації, яка може негативно вплинути на це рішення. Тому матчів, на які ставлять все, краще уникати - зустрічі грандів у провідних європейських чемпіонатах, вирішальних матчах єврокубків або іграх збірних. Хоча часто і в них можна знайти привабливий об'єкт для ставки, але в переважній більшості випадків він буде ховатися десь в розпису, і вже точно не буде тим, про що говорять всі навколо. Хоча відключитися від цього шуму і змусити себе "копати" в протилежному напрямку дуже важко.

Важливо вміти визначати ключові дані для кожної ставки. Причому для різних ставок ключовими можуть виявитися різні типи інформації. Наприклад, якщо ми розглядаємо ставку на індивідуальний тотал однієї з команд, для нас важливо, в якому стані перебуває творча лінія цієї команди і оборонні порядки суперника. А ось інформація про те, що за цю команду буде стояти третій воротар, для даної ставки зовсім не ключова, хоча і вона побічно може вплинути на тактику цієї команди в даному матчі.

Після визначення ключових даних і вибору конкретної ставки на їх основі необхідно переконатися, що ця інформація не врахована в лінії. Так буває, особливо якщо даний матч або результат не користується популярністю серед гравців. Букмекерові зовсім не обов'язково, щоб коефіцієнти відображали поточну інформацію для кожного результату кожного матчу в лінії, він просто фізично не зможе на всі прореагувати. Йому достатньо робити це тільки для більш-менш популярних у гравців матчів і фіналів, на решту ж він буде реагувати, тільки коли отримає достатній обсяг ставок, і, швидше за все, у відповідності з пропорціями цих ставок, а не за реальною інформацією.

Причина цього полягає в тому, що для популярних матчів вся наявна інформація як правило загальнодоступна, тому букмекер заздалегідь знає реакцію мас на неї, і заздалегідь готує під це коефіцієнти. Для третьосортних зустрічей, по-перше, інформація доступна тільки самим грунтовним гравцям, яких дуже мало (решта ж, якщо і будуть ставити на цей матч, то по "зовнішнім" факторам - як правило, за тією ж статистикою), а по-друге , такі матчі все одно не будуть значимі для поточного прибутку букмекера, навіть якщо він припустився помилки в коефіцієнтах. Ілюстрацій цього можна навести безліч. Наприклад, коли команда в якомусь заштатному східноєвропейському чемпіонаті в перерві між колами зазнає фінансових труднощів і розпродає всіх лідерів, букмекери часто продовжують давати на неї такі ж коефіцієнти, як і в першому колі. Може бути, вони навіть знають про цю кризу, але тримають в розумі, що на цю команду якщо хтось і буде ставити взагалі, то швидше за все - за статистикою ігор першого кола, нічого не знаючи про те, що під цією назвою гратимуть вже зовсім інші футболісти. Якщо ж знаходяться обізнані гравці, які прогружаются за вигідними коефіцієнтам проти цієї команди, то букмекери рухають лінію на цей матч, але в наступному турі, як правило, знову дають "неправильні" коефіцієнти, виходячи з тих же міркувань. І так може тривати багато турів поспіль.

Але і до інформації теж потрібно ставитися з обережністю, не кидаючись ставити "під неї" не дивлячись. Особливо, якщо звістки про проблеми зі складом обговорюються на кожному розі. Букмекери останнім часом не гребують різними хитрощами, і цілком можуть "підкинути" в ЗМІ або в Інтернеті неправдиві відомості, або намовити тренерів дати їх в інтерв'ю. І коли читаєш, що у якоїсь команди половина основного складу вибуло через епідемію грипу, виникає спокуса поставити проти неї, тим більше, коли бачиш, що в сусідніх конторах коефіцієнт на це вже обвалилася, а в твоїй ще тримається. Розчарування, яке настане, коли ти побачиш, що "хвора" команда виграла 5:0, причому всі п'ять голів забили футболісти, які, за повідомленнями ЗМІ, повинні були знаходитися на лікарняному ліжку, важко передати словами.

Як відрізнити помилкову інформацію такого роду від істинної? Універсальних ознак знову-таки немає. Але, як правило, на зовсім вже нікому не потрібні чемпіонати таких "розводів" не буває - реакція гравців на них просто не буде коштувати витрачених зусиль на організацію даного "розлучення". А ось чим популярніше турнір, і чим більше народу обговорює цю новину, тим більше шансів, що в підсумку нас чекатиме розчарування, особливо якщо лінія поводиться підозріло. З досвідом прийдуть здатності виявляти найвідвертіші "розводи", але від попадання на черговий, особливо хитро замаскований, не застрахований жоден гравець, скільки б років досвіду не було у нього за плечима. Тому найкраще взагалі не чіпати такі матчі. Зрештою, зекономлені гроші - ті ж зароблені. Та й у випадку, коли така інформація виявляється вірною, не обов'язково постраждала команда програє, з цілого ряду причин: починаючи з того, що вибулим є якщо не рівноцінна, то гідна заміна на лавці запасних, і закінчуючи банальним договором.

Тобто, навіть якщо ми володіємо набором ключових інформаційних даних, в достовірності яких немає сумнівів, важливо не переоцінювати значущість того чи іншого звістки, і його вплив на кінцевий результат.

6. ІНТУЇЦІЯ

Я ще не бачив жодного гравця, який був би в плюсі, грунтуючись тільки на інтуїції. Десь на локальних відрізках - може бути, але не в довгостроковому періоді. Тим не менш, іноді бувають "осяяння", що в даному матчі треба поставити саме на цей результат, хоча логічних пояснень цього вибору, на перший погляд, немає.

Я не заперечую вплив інтуїції, але не намагаюся знайти цьому якесь надприродне пояснення. На мою думку, це працює тільки тоді, коли інтуїція є квінтесенцією досвіду, напрацьованого за багато років. До прикладу, в ставках часто бувають якісь повторювані ситуації, і при вигляді черговий наша підсвідомість може підказати нам результат, найчастіше траплялося раніше в подібних випадках. Тобто інтуїція може послужити початковим поштовхом, для того, щоб ми звернули увагу саме на цю ставку і почали її аналіз; але не вирішальним чинником при ухваленні рішення про те, що ставити. Необхідно знайти якісь додаткові, матеріалістичні підтвердження своїм інтуїтивним висновків.

7. Везіння


При довгостроковій грі невезіння і везіння в різні періоди повинні компенсувати один одного.
Імовірнісний характер гри на ставках увазі не стабільне співвідношення виграшів і програшів, а деяку серійність - чергування невдалих, "чорних" смуг (лузінг-стрік) і вдалих, "білих" (віннінг-стрік). Але специфіка вашої гри може бути така, що, об'єктивно, моментів, в яких можна нарікати на невезіння, виявляється більше. Наприклад, якщо ви ставите на аутсайдерів, то вони мають тенденцію частіше пропускати вирішальні голи на останніх хвилинах (одне із самих образливих проявів невезения), ніж явні фаворити, тому що, повівши в рахунку в матчі з таким фаворитом, як правило, відходять всією командою назад і намагаються втримати цю перевагу, але часом не витримують тиск. І з цим нічого поробити не можна, залишається тільки змиритися.

Виграти же на одному везінні неможливо (знову ж таки, я маю на увазі гру в довгостроковій перспективі, в одному ж окремо взятому матчі може бути що завгодно, у тому числі і фантастично вдалий для вас хід подій). Цей факт добре узгоджується з твердженням, висловленим в попередньому розділі: про те, що не можна виграти на голій інтуїції, тобто неможливо постійно або хоча б більш-менш регулярно вгадувати ставки, щоб мати з них прибуток. Їх треба аналізувати. Тому ставтеся спокійно до тимчасових невдач: вони неминучі, так само, як неминучий підйом, який за ними слідує. Якщо, звичайно, ви все робите правильно, і не кидаєтеся в крайнощі під час таких серій. Не зайве нагадати і про те, що під час "білих" смуг також не слід втрачати голову: бездумно збільшувати розміри ставок, приділяти менше уваги аналізу; словом - ніколи не забувати про суворої дисципліни, яка, поряд з якістю прогнозування і фінансового менеджменту є одним з ключових чинників успішної гри в букмекерських конторах взагалі. На відміну від везіння.

ВИСНОВОК

Якщо ви дочитали до цього моменту, а не просто перегорнула сторінку в кінець, - значить, ви чогось вже навчилися. Принаймні, хотілося б на це сподіватися. Ну а численні реальні приклади застосування всього вищеописаного ви можете знайти в моїй
рассылке прогнозов на спорт, на прикладі якої можна переконатися, що всі ці рекомендації - не даремний набір букв, а вони реально працюють і приносять непогані результати.

© Demonfrost, 2005

Категорія: Статті авторів | Додав: Admin (26.03.2013)
Переглядів: 4961 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 1
0
1 Игоревич   [Матеріал]
http://clanah.com
http://roleplayexus.com
http://mercymachineplay.com

Ім`я *:
Email *:
Код *: