Головна » Статті » Статті авторів

Психологічні аспекти гри в букмекерських конторах

       В грі з букмекерами, як і у всьому в нашому житті, дуже важливо поставити собі мету. Якщо Ви не ставите собі певну мету, коли робите ставки, Ви можете дуже швидко програтися. Ви почнете робити ставки щодня, Ви почнете ставити на великі коефіцієнти, щоб відіграти виникаючий програш, Ви раптом почнете робити імпульсні ставки, і вся гра раптом набуде для вас не дуже приємного характеру. Та все ж, примусьте себе зупинитися на декілька хвилин і подумайте про декілька речей, про які розказано нижче:
(При регістрації на LeonBets укажіть бонус-код ua2013 і ви получете бонус - 100$).

      Ризик . Хто я такий, щоб говорити Вам, як грати і куди ставити свої ставки? Ви маєте рацію, я можу тільки радити, а у жодному випадку не командувати. Не існує правильних відповідей на питання, куди Вам слід ставити, щоб вигравати. Все це залежить (крім інших причин) від Вашої схильності до ризику. Відповідь на питання, куди робити ставки, можна дати, тільки якщо Ви визначите свою схильність до ризику. Гравець, який хоче швидко виграти великі гроші, дуже часто обирає ризикований шлях ставок на великі коефіцієнти. Протилежним йому типом є гравець, який цілком задоволений, якщо йому вдається витягнути 10% прибули із зроблених ставок. У нього низька схильність до ризику, він ставить тільки на явних фаворитів, на маленькі коефіцієнти, і часто робить тільки дрібні ставки.
     Довгострокова або коротка гра . Це одна з найбільш важливих речей, яку Ви повинні для себе вирішити. Чи хочете Ви грати в довгострокову або коротку гру? Якщо Ви граєте в довгострокову гру, то, можливо, захочете робити ставки проти фаворитів, на команди, що мають відносно невисокі математичні шанси виграти. В цьому випадку, Ви не зобов’язані вигравати кожну ставку, але коли Ви, нарешті, виграєте, Ваш виграш буде великим, оскільки коефіцієнти на аутсайдерів вельми високі. Питання полягає в наступному: чи вистачить у Вас терпіння, щоб ставити на аутсайдерів? Або Ви втратите терпіння, і почнете міняти стратегію?
Гравець на короткій грі ставить на великих фаворитів за маленький коефіцієнт, і часто великі суми. Він відчуває, що він виграє достатньо часто, але коли він виграє, отриманий виграш вельми невеликий, а коли він програє, він швидко відкатується назад. Це виникає через те, що всі букмекери бояться фаворитів.
Букмекери завжди занижують коефіцієнти на фаворитів, оскільки більшість гравців ставлять саме на фаворитів. Іншими словами, ставлячи тільки на великих фаворитів, рано чи пізно Ви опинитеся в програші, оскільки коефіцієнти, які дають букмекери фаворитам, завжди занижені по відношенню до тих, які повинні були б бути відповідно до теорії вірогідності.
      Образ дій . Багато людей роблять ставки просто для того, щоб з великим задоволенням стежити по телевізору за футбольним матчем або іншою спортивною подією. Це нормально. Їх не особливо турбує, чи виграють вони або програють. Вони розцінюють свій програш, як своєрідну плату за розвагу. І оскільки такі люди не роблять ставки щодня, вони відносяться до спортивних парі, як до одного з видів відпочинку. Протилежність їм складають професійні гравці, які ставлять собі мету виграти гроші, великі гроші. Дуже часто такі гравці роблять свої ставки постійно, ставлять на фаворитів, яких так бояться букмекери, і часто такі гравці не бажають грати в довгострокову гру на високих коефіцієнтах. Але що відбудеться, якщо такий гравець раптом почне вигравати? Так, правильно, він почне тут же збільшувати ставки, оскільки у нього створюється враження, що йому везе, або що він дуже розумний, і він починає грати все більш і більш крупно, поки, нарешті, не усвідомлює, що його гроші кінчилися. Це - наслідок людської психології. Виявляється, що ми, з незрозумілих причин, завжди хочемо програти всі гроші, які виграли. Коли ми виграємо, ми не зупиняємося, кажучи собі: "ну все, достатньо, мені досить”. Ні, ми продовжуємо грати, і раптом починаємо програвати. І все починає котитися по площині похилої. Якщо Ви почали з $100 і дійшли до $500, у Вас прекрасний показник. Проте замість того, щоб забрати 400 доларів прибули, Ви продовжуєте грати на всі гроші, і у Вас раптом залишається тільки 300 доларів. Нічого страшного, у цей момент Ви все ще маєте 200% прибули, але Ви вважаєте, що у Вас менше грошей, чим було до цього, і Ви продовжуєте грати. І з великою вірогідністю програєте всі свої гроші швидше, ніж навіть усвідомлюєте, що відбулося. Це дуже руйнівна поведінка, але Ви зможете його уникнути, якщо дотримуватиметеся певної самодисципліни.
       Дисципліна . Коли Ви виграєте, не відчувайте себе непереможним, і не починайте збільшувати свої ставки. Продовжуйте ставити такі ж суми, як спочатку, і пам’ятаєте, навіть якщо Вам здається, що виграти дуже легко, то програти все, що Ви виграли, теж вельми просто. Звичайно, потрібно прагнути використовувати свій шанс, коли у Вас період везення, але завжди пам’ятаєте, що дуже легко випустити хід речей з-під контролю. Коли Ви програєте, не намагайтеся здійснювати ірраціональних дій (різко збільшувати ставки, міняти стратегію, ставити на більшу кількість ігор, і т.д.) Якщо Ваша стратегія працювала раніше, вона спрацює і надалі, це питання дисципліни і терпіння. Одного разу смуга невезення урветься, і це час для Вас показати свою витримку. Можливо, в такі періоди варто урватися з грою на декілька тижнів, зайнятися чим-небудь іншим, а до гри повернутися пізніше.
      Час . Чи є у Вас час для того, щоб зібрати інформацію про учасників матчів, або Ви ставите ставки просто так, щоб отримати задоволення від перегляду матчів? Проаналізуйте, який час Ви готові згаяти на гру, і дійте відповідно.
      Гроші . Скільки грошей в моєму розпорядженні? Яку суму я можу дозволити собі програти? Ніколи не позичайте грошей на гру. Ніколи не грайте на гроші, які Ви запланували на поточні домашні витрати або інші речі, важливіші, ніж гра з букмекерами. Слід завжди пам’ятати, що Ви можете програти всі свої гроші. Поставте собі мету, заберіть весь виграш, коли Ви досягніть цієї мети, і почніть грати спочатку. Приклад: якщо Ви почали з $100, поставте мету дійти до $500. Якщо Ви дійдете до $500, отримаєте 400 доларів як виграш, і продовжуйте гру з Вашими результатними $100. На цьому шляху Ви побачите плоди своєї праці, реальні гроші, а не тільки віртуальні суми на Вашому рахунку на сервері букмекера.
     Насправді цікаво? Ви дійсно цікавитеся спортом або робите ставки тільки з метою розбагатіти? Якщо Ви любите спорт, набагато простіше для Вас стежитиме за тим, що відбувається, і завдяки цьому мати навіть деяку перевагу над букмекерами. Якщо ж Ви відчуваєте, що Вам нудно і нецікавий, зробіть перерву. Не робіть ставки тільки ради грошей. Коли немає мотивації, є дуже велика вірогідність, що Ви втратите терпіння і інтерес, і, врешті-решт, програєте свої гроші.

Оціни себе

      В ставках на спорт, як і в житті взагалі, важливо встановити для себе мету. Якщо у вас немає певної мети в грі з букмекерами, це може закінчитися для вас плачевно. Ви можете почати ставити щодня, ви можете почати ставити великі гроші, щоб покрити попередні програші, ви можете почати ставити бездумні ставки, і все це може привести до не дуже приємних наслідків. Отже, коштує заздалегідь дещо обдумати.

      Подумайте, як ви хочете грати? Визначите свою схильність до ризику, тобто чи здатні ви ставити на великі коефіцієнти (ордінари або експреси), або вважатимете за краще по трохи додавати свій капітал на низьких коефіцієнтах. Готові чи ви ви на довгострокову гру, тобто ставити на такі події, які не приноситимуть вам виграш на кожну ставку, але коли цей виграш буде отриманий, він перекриє всі попередні програші по цих ставках (наприклад, наздоганяння або гра проти фаворитів).Питання полягає в тому, чи вистачить у вас терпіння дочекатися цього моменту, або вас може на це не вистачити, і ви зміните стратегію. Гравці, які не вистачає на довгострокову гру, зазвичай віддають перевагу малоризикованим ставкам на фаворитів і виграють часто, але помалу, так, що деколи програш може "з’їсти” всі попередні виграші, і у результаті ви можете опинитися в мінусі, тим паче, що букмекери завжди занижують коефіцієнти на фаворитів у тому числі і тому, що на останніх завжди ставлять більшість гравців.

     Визначитеся, для чого ви граєте. Багато людей роблять ставки просто, щоб дивитися футбольний матч або іншу спортивну подію по телевізору з великим інтересом, і це нормально. Вони не особливо піклуються про те, виграють вони або програють. Для них це тільки вид розваги, тому такі люди не роблять ставки регулярно. Протилежність їм - це професійні гравці, які грають з метою виграти гроші на ставках, і великі гроші. Але що відбудеться, якщо людина, що грає лише ради розваги, раптом почне вигравати? Вірно, він почне тут же збільшувати розміри ставок, оскільки він починає думати, що він везучий або розумний, він починає ставити крупніші суми, чим раніше, до тих пір, поки несподівано не кінчаться гроші. Це властиво людям. Схоже, ми з невідомих причин завжди хочемо програти виграні гроші. Коли ми виграємо, ми не зупиняємося і не говоримо собі: "Все, достатньо”. Ні, ми збільшуємо обороти і раптом починаємо програвати. І коли ми виходимо за рамки, вже не помічаємо цього, тому що тепер намагаємося відіграти те, що програли. І все починає валитися. Якщо ви з $100 виграли $500, - це хороший прибуток. Замість того, щоб її забрати, ви набираєте обороти, і несподівано виявляєтеся з $300. Ви все ще маєте прибуток у розмірі 200% від обороту, але відчуваєте, що залишок $300 після програшу це зовсім не те ж, що дохід $300 після виграшу, і продовжуєте грати, замість того, щоб забрати що залишилися $200 вашому прибутку. І швидше за все програєте їх все перш, ніж усвідомлюєте це. Це досить згубно для вас, але цього можна уникнути, якщо ви володієте хоч би мінімумом самоорганізації. Встановите собі мету, і кожного разу, досягнувши її, забирайте прибуток і продовжуйте грати з початкової суми. Наприклад, маючи $100, поставте мету збільшити цю суму $500. Досягнувши її, забирайте $400 і продовжуйте гру з результатних $100. Так ви побачите результати своєї праці в готівки, а не у віртуальних грошах на вашому рахунку на сайті букмекерської контори.                                                                                                                       

      Коли ви виграватимете, не відчувайте себе непереможним і не збільшуйте різко ваші ставки. Продовжуйте ставити стільки ж, скільки і перед цим, і пам’ятаєте, що якщо навіть виграш дається вам легко, програти все, що ви виграли, набагато простіше. Звичайно, якщо у вас пішла гра, потрібно це використовувати, але не забувайте, що дуже легко можна втратити контроль над ситуацією. Коли ви програєте, не примушуйте себе робити безрозсудні вчинки (серйозно збільшувати ставки, різко міняти стратегію, ставити на більшу кількість матчів, і т.д.). Якщо ваша стратегія працювала раніше, вона запрацює і знову, головне зберігати спокій і терпіння. Коли ви потрапляєте в смугу невезення, потрібно зберігати витримку. Може бути навіть, варто узяти перерву і на декілька тижнів утриматися від ставок, щоб повернутися з свіжими думками і силами.

       Чи Є у вас час на те, щоб зібрати інформацію про учасників матчу, або ви ставите просто ради того, щоб було цікавіше його дивитися? Оціните, скільки часу ви в змозі витратити на своє хобі, і вирішуйте. І взагалі, ви насправді цікавитеся спортом, або робите ставки просто із-за можливості отримати прибуток? Якщо вам дійсно подобається спорт, вам легше знаходитися в курсі останніх подій, що дає вам додаткові переваги перед букмекерами. Якщо ж вам здається, що це стає нудним і нецікавим, значить, прийшов час закінчувати. Не робіть ставки ради самих ставок. Коли мотивація втрачена, швидше за все все закінчиться тим, що ви втратите терпіння і інтерес, а врешті-решт і всі гроші.


Категорія: Статті авторів | Додав: Admin (17.05.2012)
Переглядів: 1771 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: