Головна » Статті » Статті авторів

На що ставить?
Найголовніше правило - ставити тільки на ті події, в яких ви розбираєтеся. І не просто чули, що, припустимо, є такі команди, ось ця - начебто явний фаворит і як правило виграє, а ця - в основному ні на що не претендує, або маєте під рукою турнірну таблицю і вважаєте, що вам цього достатньо; а володієте достатньою інформацією про поточну формі команд, турнірному становищі і завданнях, стані провідних гравців і т.д. Чим більше у вас інформації - тим об'єктивніше буде ваш аналіз матчу, і тим більше шансів, що ви виберете вірний результат для ставки.(При регістрації на LeonBets укажіть бонус-код ua2013 і ви получете бонус - 100$).Перш за все потрібно відібрати з лінії події. Деякі "любителі робити ставки" часто ставлять на все підряд, про що мають хоч якесь уявлення (а інший раз, гірше того, - і взагалі на все підряд). Це неправильно. Завжди треба ретельно відбирати події для ставок, як правило, по мірі впевненості в результаті тієї чи іншої події (краще всього, звичайно, щоб ця впевненість не грунтувалася тільки на інтуїції, а мала під собою достатню логічну основу, хоча зовсім виключати інтуїцію з розгляду теж невірно, особливо, якщо вона у вас дійсно працює). Коефіцієнти тут не обов'язково повинні грати істотну роль, врешті-решт, якщо для якихось вибраних вами подій не знайдеться результатів з відповідними вам коефіцієнтами, на них можна (і потрібно) не ставити. Але з іншого боку, деякі події можуть привернути вас саме коефіцієнтом на той або інший результат, і це теж в порядку речей: на цьому, зокрема, заснована стратегія, звана Value Betting. Але в будь-якому випадку вибирати, ставити на цей матч чи ні, слід саме з цих позицій, а не за принципом ніби "цю гру буде цікаво подивитися, значить, треба на неї поставити (щоб було ще цікавіше)".

Вибравши події (матчі), потрібно вибрати і результати в кожній події, на які ви збираєтесь поставити. В основному, первинний відбір результатів грунтується на інтуїції і на оцінці коефіцієнтів за принципом "хороший / нормальний / низький" (в останньому випадку, тобто, якщо ви вважаєте, що коефіцієнт для даного результату занадто низький, краще пошукати більш високий коефіцієнт в інших конторах , або не ставити на цей результат зовсім), якщо, звичайно, перед тим, як взяти в руки лінію, ви наперед, за статистичними даними або по яких-небудь іншим критеріям, не відібрали матчі і результати, на які будете ставити. Втім, інтуїція практично ніколи не народжується сама по собі: ваше інтуїтивне думка свідомо чи підсвідомо формується на основі об'єктивних (статистика, інформація про стан команд, травмах, дискваліфікація і т.д.), або, що гірше, - суб'єктивних (стійка думка більшості , "експертів", "авторитетів" в букмекерстві і т.д.) даних. А частіше - разом, і того, і іншого.

Звичайно, краще всього йти в букмекерську контору, вже знаючи, на які події і на які їх наслідки ви будете ставити. У разі ставок в Інтернеті це, втім, неістотно, оскільки необхідну вам інформацію можна аналізувати і в процесі вибору подій, якщо, звичайно, не шкода грошей на зайвий час у мережі. Основна інформація, яку гравці враховують при ухваленні рішення, на що ставити, - це, звичайно, статистична інформація: турнірне становище команд, баланс ігор господарів будинку і гостей на виїзді, показники команд в останніх іграх, історія зустрічей нинішніх суперників між собою, і т . д. Але не варто переоцінювати значення цієї інформації: якби результати всіх ігор повністю або хоча б в абсолютній своїй більшості підкорялися статистиці, ніхто б не брав на них ставки. Тому статистичні дані не повинні бути вирішальним критерієм у визначенні того, на що поставити. Взагалі, жодна інформація (окрім, мабуть, достовірних даних про те, що даний матч - договірною або куплений, з відомим заздалегідь результатом) не повинна мати вирішальне значення: оцінку того, на який результат ставити, слід робити, виходячи з комплексної оцінки всієї наявної інформації.

Новини із стану команд - теж важлива інформація. Хоча, якщо ви мало знайомі з суперниками у матчі, на який хочете поставити, то прізвища дискваліфікованих, травмованих, що втратили форму і т.п. гравців навряд чи вам допоможуть: необхідно знати до всього іншого, на якій позиції грає вибув або потрапив у смугу невдач гравець, хто і в якому стані може його замінити, і як це відіб'ється на загальному стані команди. Тут можуть допомогти більш докладні новини, але, наприклад, новини із стану команд-учасниць єврокубків знайти набагато простіше, ніж, наприклад, інформацію про стан справ в клубах третього англійського дивізіону. У такому випадку краще недооцінити значимість втрати того або іншого гравця, так як команда в таких випадках зазвичай гуртується і відпрацьовує, як кажуть, "за себе і за того хлопця", і найчастіше компенсує втрату підвищеною самовіддачею. Навіть втрата основного воротаря, яку важко компенсувати навіть підвищеною надійністю гри в обороні, далеко не завжди позначається на кількості пропущених м'ячів: дуже багато хороших голкіперів сидять в запасі і чекають свого шансу.

Інформацію про те, яке значення має даний конкретний матч для кожної з команд, теж не можна не випускати з уваги, хоча також не варто і переоцінювати її значущість: якщо однієї з команд вже нічого не потрібно, а друга за щось бореться і має потребу в окулярах, далеко не факт, що все пройде так, як потрібно останньої: відкидаючи чисто спортивні чинники (досить часто гравці, на яких не тисне відповідальність у що б то не стало брати очки, грають більш розкуто, що називається, в своє задоволення, і в підсумку здобувають перемогу над психологічно "задавленими" необхідністю зробити результат суперниками), є ще маса навколоспортивних: першу команду можуть стимулювати конкуренти суперника (що цілком законно), відносини між цими клубами або з їх конкурентами можуть бути такими, що, наприклад, одна з команд навіть в нічого не значущому для неї матчі битиметься з суперником, особливо якщо це дербі, або навпаки, може йому по дружбі і поступитися. Однак, якщо є результат, який повністю влаштовує обидві команди (наприклад, однієї потрібно лише очко, щоб стати чемпіоном, а інший - той же очко, щоб не вилетіти), з дуже великою ймовірністю саме так матч і закінчиться. Окремий випадок - товариські матчі: якщо ігри збірних ще можна більш-менш успішно передбачати, знаючи, принаймні, в яких складах вони зібралися, то прогнозувати результати контрольних матчів клубних команд - справа безнадійна.

Нарешті, потрібно враховувати також і фазу турніру. Зазвичай у будь-якому чемпіонаті фаворити починають сезон ні добре ні погано, а "записні" аутсайдери, навпаки, проявляють прудкість і запросто можуть на якийсь час опинитися і на чолі турнірної таблиці. Командам, помітно оновили свої склади, потрібен час, щоб зігратися, тому не дивно, коли колективи, здавалося б, суцільно складаються з суперзірок, раптом "буксують" на старті чемпіонату (а іноді й довше). У цей час, до речі, особливо вигідно ловити контори на завищених коефіцієнтах на аутсайдерів. Також достатня кількість сенсацій трапляється і на ранніх стадіях кубків (країни, ліги, єврокубків), тим більше якщо переможець виявляється в єдиному матчі: через недооцінку суперника, через недостатній мотивації грандів, і т.д. А в кубках країн і особливо в кубках ліги вигідно ставити проти фаворитів на будь-якій стадії аж до чвертьфіналу.

Середина чемпіонату, тобто, приблизно його друга і третя чверть, зазвичай досить передбачувана: стає більш-менш ясно, хто на що претендує, і з іншого боку, для більшості команд ще поки немає гострої необхідності в окулярах, що з одного боку розкріпачує психологічно , а з іншого, дає більше шансів брати "свої" очки, тобто передбачувано перемагати. А ось заключна частина (остання чверть) кругового турніру приблизно так само важко прогнозована, як і початкова (якщо тільки це не корумпований чемпіонат, де якраз навпаки, при достатніх знаннях закулісних інтриг вона найбільш легко "передбачувана"): у багатьох команд з'являється підвищена відповідальність за результат, наслідки якої були розглянуті вище.

Не пропустіть з уваги й іншу інформацію, що має відношення до матчу: хто буде судити (це відноситься в основному до міжнародних матчів, де у суддів з різних країн різна і манера суддівства), яка буде погода, якщо гра проводиться на відкритому повітрі (російським футбольним командам в єврокубках легше грати в мороз, ніж, припустимо, теплолюбним іспанцям, хоча це перевага найчастіше суб'єктивне), стиль гри обох команд, і наскільки він зручний або незручний для суперників, підтримка вболівальників (на футбольних та баскетбольних аренах в Греції і Туреччині гостям завжди доводиться нелегко через пресингу трибун, тоді як у Скандинавії, наприклад, публіка при тій же чисельності завжди набагато спокійніше), і т.д. і т.п. - Для кожного виду спорту є своя специфіка, що може вплинути на результат матчу. Словом, чим більше інформації про матч, тим краще, хоча навіть маючи вичерпні дані, успіх ставки зовсім не гарантований (зрештою, по ходу матчу може виникнути ситуація, яка переверне все передматчеві розклади, наприклад, одне або декілька видалень у футбольному матчі) , але принаймні підвищується його вірогідність.

Отже, відібравши події та наслідки, пошукайте, чи немає для них більш високих коефіцієнтів в інших конторах, особливо якщо ви ставите великі суми. При здійсненні великої покупки люди як правило обходять всі магазини і порівнюють ціни, перш ніж купити, але чомусь, роблячи ставку на крупну суму (що вважати крупною сумою - справа індивідуальна, але, наприклад, при ставці в $ 1000 різниця в коефіцієнтах всього лише в одну десяту дає різницю у виграші, рівну $ 100!), можливістю порівняти "ціни" (коефіцієнти) і вибрати кращу нерідко нехтують. Як вже було сказано, якщо для якихось результатів ви не знайдете відповідний коефіцієнт, краще не ставити на нього зовсім, ніж ризикувати грошима заради свідомо заниженого виграшу.

І наостанок - корисну пораду: ніколи не міняйте свою думку, результат, на який збираєтеся ставити, "в останній момент", біля віконця каси в оффлайновій конторі, або тримаючи курсор миші на кнопці "Зробити ставку" в онлайні. Особливо важко утриматися від цього в першому випадку, особливо коли ви вголос діліться своїми роздумами, і ваші "колеги" можуть переконати вас змінити свою думку.
У такому випадку краще взагалі відмовитися від ставки, або відійти і ще раз подумати, чим, піддавшись власної імпульсивності, у вирішальний момент змінити своє рішення.
Категорія: Статті авторів | Додав: Admin (01.03.2013)
Переглядів: 722 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: